W dniach 5 - 9 lutego 2024r. gościliśmy w naszej  Katedrze dr. hab. Konrada Szychowskiego, prof. WSIiZ, oraz dr. Bartosza Skórę – pracowników Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Celem wizyty było wzmocnienie naszej współpracy nad badaniem związków z grupy chalkonów kurkuminoidowych o potencjalnym zastosowaniu w terapii przeciwnowotworowej oraz anty-neurodegeneracyjnej.

W trakcie pobytu gości mieliśmy okazję uczestniczyć w szkoleniu dr hab. Konrada Szychowskiego, prof. WSIiZ, pt. „Zastosowania modeli komórkowych in vitro” oraz wysłuchać wykładu dr Bartosza Skóry, pt. „Peptydy elastyno-pochodne. Kluczowy czynnik w zrozumieniu neurodegeneracji?”.

Dodatkowo w czasie wizyty dr hab. Konrad Szychowski, prof. WSIiZ przeprowadził wykład na zaproszenie Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego pt. „Narażenie na wybrane ksenobiotyki oraz ich wpływ na organizm człowieka”.