W imieniu Przewodniczącej Komisji Doktorskiej Pani Prof. dr hab. Judyty Cieleckiej-Piontek Kanclerza Kolegium Nauk Farmaceutycznych, uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w publicznej obronie rozprawy doktorskiej Pani mgr chem. Katarzyny Sowy-Kasprzak, pt.: „Synteza i charakterystyka hybrydowych połączeń kurkuminy, pochodnych kwasu oleanolowego oraz wybranych leków przeciwzapalnych"

Publiczna obrona odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2024 r., poniedziałek, o godz. 9:00 w trybie wideokonferencji z wykorzystaniem technologii informatycznych, z jednoczesnym bezpośrednim przekazem obrazu i dźwięku zapewniających kontrolę jej przebiegu i rejestrację na platformie MS TEAMS.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

W dniach 5 - 9 lutego 2024r. gościliśmy w naszej  Katedrze dr. hab. Konrada Szychowskiego, prof. WSIiZ, oraz dr. Bartosza Skórę – pracowników Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Celem wizyty było wzmocnienie naszej współpracy nad badaniem związków z grupy chalkonów kurkuminoidowych o potencjalnym zastosowaniu w terapii przeciwnowotworowej oraz anty-neurodegeneracyjnej.

W trakcie pobytu gości mieliśmy okazję uczestniczyć w szkoleniu dr hab. Konrada Szychowskiego, prof. WSIiZ, pt. „Zastosowania modeli komórkowych in vitro” oraz wysłuchać wykładu dr Bartosza Skóry, pt. „Peptydy elastyno-pochodne. Kluczowy czynnik w zrozumieniu neurodegeneracji?”.

Dodatkowo w czasie wizyty dr hab. Konrad Szychowski, prof. WSIiZ przeprowadził wykład na zaproszenie Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego pt. „Narażenie na wybrane ksenobiotyki oraz ich wpływ na organizm człowieka”.

Mamy zaszczyt zaprosić na wykład "Narażenie na wybrane ksenobiotyki oraz ich wpływ na organizm człowieka" prof. Konrada Szychowskiego z Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki, Kolegium Medycznego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który odbędzie się w ramach spotkań poznańskiego oddziału PTFarm w formie on-line w dniu 7 lutego 2024 r. o godzinie 18:30.

Link do spotkania (można otworzyć z poziomu przeglądarki internetowej):

W tym samym dniu, 7 lutego 2024 r. o 11:30 w sali B3.2.47 Coll. Pharmaceuticum odbędą się wykłady prof. Konrada Szychowskiego i dr Bartosza Skóry na temat „Zastosowania modeli komórkowych in vitro” oraz „Peptydy elastyno-pochodne. Kluczowy czynnik w zrozumieniu neurodegeneracji".

Serdecznie zapraszamy!

Wyniki egzaminu "Sensoryka i środki zapachowe" z dnia 28.01.2024r. są dostępne w zakładce Egzaminy.

Serdecznie informujemy, że w dniu 6 lutego 2024 r. o godz. 12.00 w Sali Rady Wydziału Chemii,  Coll. Chemicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8 odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr Andriia Pyriha pt.: "Proton tautomerism and stereoisomerism in 1,3-thiazolidinone derivatives". Promotorem pracy jest prof. dr hab. M. Jaskólski.